Chlapcov strihanie bolí

Neuveriteľné, Mateo už o dva mesiace ,nechce sa mi tomu veriť, oslávi druhé narodeniny. Tento týždeň sa chystáme na fotenie a tak dnes nastal ten deň, ktorý som už dlhšie odkladala. Strihanie.

Pýtate sa prečo som odkladala strihanie? Môj syn je jedno z tých detí, ktoré neznáša strihanie, myslím, že za to môže aj nemilá prvá skúsenosť a tak je návšteva v kaderníckom salóne skôr za trest ako za odmenu. Ako každá mama, neznášam, keď musím svoje dieťa do niečoho nútiť, keď viem, že sa toho bojí. Lenže vonku leto preskočilo jar a spotená hlavička v spojení s vetrom, je akurát na chorobu, tak som musela strihanie naplánovať skorej, než bol pôvodný plán. Na dnes.

Strihaný bol už 4x, vždy nasledoval rovnaký scenár, hysák až sa z plaču pozvracal, spotil a išli sme domov obaja od vlasov, spotení, zmorení a ovracaní. Klamem, raz sa mi ho podarilo, dať ho ostrihať u nás doma, počas obedného spánku. Ani sa nebránil, vtedy ho to asi zrejme nebolelo. 🙂

Ráno som vstala s nechuťou, lebo som presne vedela, čo nastane hneď ako uvidí, kam sme vošli. Ku podivu, však celé to moratórium sprevádzal iba krik, takmer bez sĺz. Dokopy to celé trvalo s ostrihaním a zaplatením iba 10minút, a to vážne nepreháňam (aj keď mne to prišlo ako celá večnosť). Pevne verím, že mu to vydrží takto, aspoň do augusta. Klobúk dole pred šikovnou kaderníčkou, ktorá to s nami absolvovala  a nevzdala to pri Mateovom vzdore a kriku (už pri objednávaní som na rovinu povedala, čo sa bude diať, ale objednali nás :-).

Toto nie je reklama na kaderníctvo v Tescu v Hlohovci, ale naozaj je to o prístupe a o ľuďoch. Povedzme si na rovinu, predsa len to vyzerá inak, keď prídete do kaderníctva, ktoré síce nie je určené iba detskému zakáznikovi, kde sa milá slečna, postará blesku rýchle o vlasy vášho kričiaceho dieťaťa, ako  keď v detskom kaderníctve, príde zafajčená kaderníčka k vášmu synovi a tvári sa, že je tam za trest, a to ešte ani nezačala. Ďalšia s rovnakým nasadením, pustí z ničoho nič fén, v prázdnom kaderníctve, lebo je lenivá pozametať vlasy…

Klobúk dole pred všetkými mamami, ktorých synátorov, strihanie bolí ako môjho Matea. Prajem nám pevné nervy, zachvíľku, už tu bude zasa zima a oni naberú trošku viac odvahy aj rozumu, a ak nie nebojte sa prídu zas na rad čapice, pod ktorými dlhé vlasy vadiť nebudú :-D.

Tie mamy, ktoré toto nezažili, ale vidia nás pri tomto boji. Prosím nesúďte nás, keď nás vidíte bojujúce s vlastným dieťaťom, s nervami na konci, so zúfalým pohľadom v kaderníctve. My im chceme, fakt len dobre a ľúbime ich rovnako, ako vy vaše zlaté poslušné nevzdorovité deti.

A áno, nemusela som ho dať strihať, ale hlášky typu to je krásne dievčatko, v spojení s frekvenciou rastu jeho vlasov, by onedlho vyzeral ako člen kapely Kelly Family.

 

Prajem krásnu a ničím nerušenú nedeľu, teraz idem kaderníčke ja. 🙂

P.S.: samozrejme za odmenu, sme kúpili autíčko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *