Meno neznáme

Ako každé dievča, som si plánovala, že ked raz budem tehotná, určite budem čakať dievčatko. Vysnívala som si, že bude mať tmavé gaštanové vlásky a hviezdičky v očiach. Meno pre dievčatko, bol vtedy jasný výber. Stela – pôvod mena v latinčine znamená hviezda. Nad chlapčenským som sa nezamýšľala, pretože to chce väčšinou, každý otec dať to svoje, aspoň, taká bola moja vtedajšia domienka.

Keď som sa spamätala z prvotného šoku, že som tehotná, vybrala som sa cielene do obchodu s detským oblečením, že musím kúpiť niečo bábätku. A tak som kúpila ružové body s korunkou a nápisom Little Diva. Mala som tušenie, dokonca sa mi to snívalo, ešte keď som netušila, že som v tom, že mi rastie pod srdcom dievča. Som intuitívny typ človeka, počúvla som teda svoj vnútorný hlas. Tak som si vravela, že Stela alebo Liliana. Ako väčšina prvorodičiek som už chcela začať s nákupom výbavičky, ale červík pochybnosti vo mne bol. Našťastie.

Doktor si nebol istý pohlavím ani v 20tt, aj keď raz mi naznačil, že tam asi videl niečo, nebola to 100% informácia. Objednala som sa teda na 3D ultrazvuk do Hlohovca k MUDr. Brešťanskému. Teda nie celkom ja, volala tam moja najlepšia kamoška Lenka. Na ňu je vždy spoľah, všetko vybaví, obvolá a občas ma aj vráti nohami na zem, keď lietam v oblakoch. A tak som sa nevedela dočkať 17.februára 2016.

Sedela som v čakárni aj so svojou sestrou, ktorá informáciu o mojom tehotenstve, niesla asi najťažšie, ak nerátam sploditeľa. Predsalen predstava, že už nebude najmladšia ani číslo jeden, iba ona, bola zdrvujúca. Vtedy. Dnes je krásne pozerať sa na nich, ako sa spolu zabávajú, teda keď si nájde popri frajerovi čas. Ach tie prvé lásky.

Vošla som dovnútra, mohla som si priniesť vlastnú hudbu, ale vybrala som si z doktorovho výberu. Adele to vyhrala na celej čiare. A tak sa začalo premeriavanie, sledovanie srdiečka a aj termín trafil asi najbližšie k dňu kedy sa Mateo narodil. Celá nervózna som čakala, kedy mi už oznámi, že či tam vidí dievčatko/chlapčeka. Bábätko spinkalo a moc sa mu nechcelo spolupracovať. Doktor ho budil trasením so slovami „ukáž sa nám“ a ono stále nič. Ani sa mu nečudujem, tiež nespolupracujem, keď spím, tak spím. To mu aj zostalo. Tak som sa mu v duchu prihovorila „Mateo ukáž sa, buď dobrý chlapček“ a v tom doktor „máme tu guľky, maminka gratulujem bude to chlapček“. Až mi slza vyšla. Bola som zaskočená. Predsa len som samú seba  presviedčala niekoľko mesiacov, že to bude dievčatko, no a odtiaľ som vyšla s fotkami a dvd, na ktorom bol chlapček. Krásny chlapček.

Už som bola celkom rozhodnutá, že chlapček, čo sa mi narodí sa bude volať Mateo. Aj keď som dlhšie mala v hlave mená ako Michal a Matej, rozlúčila som sa snimi, pretože už tieto mená u nás v rodine sú obsadené. Jasné, občas som pochybovala, ale Matea nemáme žiadneho, ani žiadneho nepoznám. To je inak veľmi zásadné kritérium pri výbere mena. Ľudia sa za život stretnú s kopou inými ľuďmi. Niektorí sú lepší, iní horší a tým som sa celkom riadila aj ja pri výbere, a myslím, že niesom jediná.

Na internete som si našla význam mena Mateo, meno najbližšie k slovenskej podobe Matej a ten ma v mojom výbere, už iba uistil. Mateo je z talianskeho mena Matteo, ktorý v slovenčine poznáme ako Matúš. Je hebrejského pôvodu a znamená „boží dar“ a tým on pre mňa rozhodne bol aj je. Dala som si vypočítať vibráciu mena s priezviskom a bolo rozhodnuté.

Vyšlo mi, že je to výborné meno. V kombinácii s priezviskom vytvára starostlivú, pokojnú a zodpovednú osobnosť, ktorá vyhľadáva pokoj a harmóniu. Veľký zmysel pre rodinu a pre rodinné vzťahy. Osudová vibrácia čísla 6 – prepožičiava narodenému diplomaciu a jemnosť. Toto meno obsahuje duševné číslo 8 – schopnosť vedome alebo aj nevedome manipulovať so svojim okolím a tak dosahovať výsledky a svoje ciele. Meno Mateo samostane je veľmi vyrovnané meno s 3 – kovou vibráciou – veľmi šťastné číslo, ktoré je symbolom náklonnosti, obľúbenosti, talentu a popularity. Nositeľ komunikuje prekvapivo ľahko a vyžaruje láskavosť a prívetivosť. Preto je obvykle veľmi obľúbený.

A tak sa 30.06.2016 o 19:15 narodil Mateo.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *